Новітній підхід в будівництві, що передбачає будівництво з бетону безопалубним методом.

Основна ціль розробки – обмежити будівництво з бетону з використанням опалубки (а з часом і взагалі виключити її використання в в процесі будівництва) оскільки це значно здорожчує вартість будівництва, особливо при виготовленні індивідуальних конструкцій складної форми. Пропонується замість щитів використовувати арматурний каркас, який буде утримувати масу бетону, виконуючи роль опалубки.

Промисловий робот ABB з маніпулятором-насадкою для монтування арматурного каркасу і його зварювання на основі 3-D моделі. Завдяки високій щільності арматурного каркасу і складу суміші бетон не розповзається при заливці.

Робот кардинально відрізняється від будівельних 3D-принтерів, які так і не змогли інтегрувати в процес арматуру. Mesh Mould йде від зворотного: робот не друкує по верствам, а вибудовує каркас в просторі, створюючи структурну сітку.

Проект розвивають з 2012 року в лабораторії Gramazio Kohler Research. За цей час розробники перейшли від друку полімерного каркаса до роботи з металом. У 2017 році за технологією Mesh Mould збираються побудувати перший будинок.

Будівництво з бетону останнім часом набирає все більшої популярності в контексті чого перспективи використання безопалубного методу просто вражають. Криволінійні форми притаманні органічній архітектурі чи різкі і рвані характерні для деконструктивізму – будь-яка фантазія архітектора зможе бути втілена в реальність без додаткових значних витрат.

Більше відео про технологію Mesh Mould можна подивитись тут