Матеріал про канатоходця Філіпа Петі.

7 серпня 1974 року в Нью-Йорку люди стояли на тротуарах, задерши голови вгору та роззявивши роти. Прямо над ними на висоті 411 метрів крихітна чорна фігурка з довгою жердиною балансувала на 2-сантиметровому тросі, натягнутому між щойно збудованими вежами Всесвітнього торгового центру. На очах тисяч здивованих жителів NYC відбувався головний художній злочин світу – Філіп Петі крок за кроком входив в історію….

Задум

1966 муніципальна французька лікарня, чималенька черга до стоматолога. Пацієнти, для того, щоб згаяти час, гортають журнали серед них був і 17-річний Філіп Петі. Але раптом він прокинувся від летаргічного сну. Очі юнака загорілися, коли він побачив статтю, в якій розповідалося про рекордну будову в Нью-Йорку: «Ці вежі будуть найвищими хмарочосами світу». Петі одразу забув про зубний біль та побіг додому з вирваною журнальною сторінкою за пазухою. В нього з’явилася мрія пройти по канату між двома вежами WTC.

Він ретельно готувався до свого найбожевільнішого вчинку. Спочатку Філіп прогулявся між вежами Собору Паризької Богоматері. Француз пройшовся кілька разів туди і назад, приліг відпочити на середині шляху, продемонстрував кілька трюків та нарешті спустився. В 1973 Петі пройшов по канату, натягнутому між північними пілонами моста через сіднейську гавань.

Філіп вперше потрапив в Велике Яблуко в січні 1974 року. Офіційне відкриття веж WTC було заплановано на 4 квітня, але йому вдалося дістатися всередину споруд разом з фотографом Джимом Муром. Вони піднялися на ліфті до середини Північної вежі, а потім побігли вгору по сходах, майстерно уникаючи охоронців. Коли через годину вони вилізли на дах, і Філіп показав своєму другу на сусідню вежу і сказав, що хоче потрапити туди по канату, той відповів: «Та в тебе дах поїхав!» Але Петі не міг відмовитись від своєї мрії. Він надіслав в Париж своєму кращому другу Жану Луї відкритку з фотографією двох веж та тонкою лінією, прокресленою ручкою між ними, на звороті якої було написано: «Ти розумієш, про що я?»

Підготовка головного художнього злочину світу

Француз почав ґрунтовно готуватися до штурму близнюків. Петі збирає всі фотографії та статті в спеціальну папку. Він годинами ходить навколо веж, фотографує всі входи і виходи всередині споруд. Петі відзначає всі можливі шляхи нагору, прораховує маршрути патрулювання охоронців, фіксуючи час потрібний для подолання всіх коридорів та приміщень. Філіп навіть придбав землемірне колесо, щоб виміряти точну відстань між близнюками. Але найбільшу діру в його бюджеті зробила оренда гелікоптера, на якому він пролетів над вежами, щоб максимально детально сфотографувати дахи. Зйомка не додала йому оптимізму. Петі виявив, що у вітряні дні близнюки сильно розхитуються, а пориви вітру можуть легко скинути людину з даху, не кажучи вже про тонкий сталевий трос. Але найбільшою неприємністю Петі вважав поліцейський відділок, розташований в північній вежі.

Прогулянка

Щасливо подолавши всі поліцейські кордони, Філіп розпочав свою легендарну прогулянку на світанку 7 серпня 1974 року. «Як тільки я підходив до краю канату – купа озброєних поліцейських тягнулася до мене, щоб допомогти зробити останній крок. «Гей, хлопці, я не потребую вашої допомоги, я ще не закінчив шоу!», – відповідав я їм і розвертався назад. На іншому даху аналогічна картина, ці ненаситні стражі порядку хочуть схопити мене, але в них нічого не виходить і вони лютують. Я знову розвертаюся та роблю кілька фокусів: балансую з жердиною на плечі, а іншою рукою хитаю в повітрі, так, наче я втомлений фермер, який повертається з поля після важкого робочого дня…»

Філіп був в повітрі 45 хвилин та пройшов туди-назад 8 разів (488 метрів), він підстрибував на одній нозі, опускався на коліно, лягав плазом на канат та махав рукою захопленим глядачам. Це було незабутнє шоу – видовищне та безумне, яке нікого не могло залишити байдужим. Без страховки Філіп балансував між життям і смертю на 2-сантиметровому канаті.

Слава

Прогулянка між вежами-близнюками одразу зробила його всесвітньовідомим. Президент США Річард Ніксон, якого виставили з Білого Дому через два дні після божевільного вчинку Петі, зазначив: «Чого б я тільки не віддав, щоб бути таким ж відомим, як цей француз!» Перші шпальти газет прикрашали світлини еквілібриста на тросі, а телефон безперервно дзвонив. Компанія MGM хотіла домовитися про ексклюзивні права на багатомільйонний фільм, знамените видавництво пропонувало написати книгу «Як навчитися ходити на канаті на своєму задньому дворі за 5 днів». «Burger King» запропонував 100 000 баксів за прогулянку над 8 авеню в костюмі гамбургера. Від пропозицій знятися в рекламі пива, вина, чіпсів теж не було відбою. Він міг стати мільйонером, але не захотів, щоб його мрію заплямували зелені. Єдине, що Петі прийняв з вдячністю – це пожиттєвий пропуск від адміністрації ВТЦ на безкоштовне відвідування оглядового майданчика веж.

Тоді Філіп нізащо б не повірив, що життя близнюків виявиться коротшим, ніж його.

Більше цікавого чтива знайдете тут http://konst.com.ua/2019/02/12/burdzh-khalifa-khmarochos-misto/

Якщо Вам не дає спокійно спати питання: «До кого звернутися за розробкою цікавого та оригінального дизайну?», ми допоможемо Вам вирішити цю проблему.

Клієнт – наш головний партнер.