Небезпечні вікна хмарочосів

“Архітектори деяких хмарочосів, в дизайні інтер’єру неправильно прораховують конфігурацію вікон, через що вони в яскравий сонячний день працюють як параболічні дзеркала. Фокусуючись і відбиваючись в них, сонячні промені можуть завдати суттєвої шкоди.

Так, в 2013 році вікна хмарочосу, який будувався в Лондоні, стали причиною розплавлених бокових панелей припаркованого неподалік автомобіля. Також вони підпалили килимок в магазині. А в 2010 кілька туристів в Лас-Вегасі отримали опіки й обпалили волосся через скло готелю Вдара.

Порожній Емпайр-стейт-білдінг

1 травня 1931 року відбулося офіційне відкриття одного з найвідоміших хмарочосів не лише США, а й всього світу, Емпайр-стейт-білдінг. Тоді американська економіка хворіла Великою депресією. А тому чимало приміщень суперспоруди так і не вдалося здати в оренду. Саме тому хмарочос отримав образливе прізвисько «Empty State Building» (Порожній-стейт-білдінг). В 1933 році, після виходу фільму «Кінг-Конг», фінальні сцени якого відбувалися на даху хмарочосу, продажі житла в ньому зросли в геометричній прогресії.

В 1983, з нагоди святкування 50-річчя фільму, на вершині споруди був встановлений надувний Кінг-Конг в натуральну величину.

Незвичний дизайн інтер’єру: дах-басейн

На даху сингапурського готелю Marina Bay Sands на 200-метровій висоті розташований відкритий басейн. Рівень води в ньому на кілька сантиметрів вищий, ніж край самого хмарочосу, тому може видатися, що вода переливається через край і падає на місто. Насправді, вода попадає в спеціально встановлений водозбір і через фільтри потрапляє назад в басейн.

Святий Антоніо Гауді

Як відомо, для канонізації потрібне чудо, яке приписують святому. Шанувальники знаменитого каталонського архітектора Антоніо Гауді стверджують, що він вже давно має бути канонізованим. Адже за час будівництва Храму Святого Сімейства, яке триває з 1882 року, не було зафіксовано жодного нещасного випадку. А це – справжнє диво.

Еротична архітектура та дизайн інтер’єру

Індуський храмовий комплекс Кхаджурахо був збудований в Х-ХІ століттях і знаменитий тим, що зовнішні стіни храмів прикрашені тисячами еротичних скульптур. Хоча більшість з них показує повсякденне життя індійців середньовічного періоду, а саме відверті еротичні зображення та навіть сцени зоофілії. До нього завжди стоять кілометрові черги туристів. Згідно з розповсюдженою інтерпретацією, архітектори цих монументів хотіли показати, що все людське, включаючи сексуальні бажання, потрібно залишати за межами храму. Цю гіпотезу підтверджує й те, що всередині його стін зображені лише боги і ніякої еротики.

Більше цікавого чтива знайдете тут

А якщо Ви хочете зробити дизайн інтер’єру чи проект будинку у Львові чи в будь-якому куточку України, ми можемо Вам з цим допомогти.