Суперздібності бетону

З цього матеріалу Ви довідаєтесь про екологічний бетон. Вибираючи будівельний матеріал, Ви майже ніколи не цікавитесь тим, як він вплине на довкілля. Більшість людей думають лише про те, щоб він не завдав шкоди здоров’ю власної сім’ї, тому споживачі нечасто заморочуються, чи зможе використовуваний будматеріал покращити загальну екологічну ситуацію. Тим не менше є чимало ресурсів, які можуть позитивно позначатися на екології. Одним з цих матеріалів є бетон. Він був та залишається напрочуд популярним в промисловості та будівництві. При точному дотриманні технології виготовлення, бетон настільки екологічно чистий, що його застосовують в дитячих, лікувальних та інших закладах, де ставлять підвищені вимоги до безпеки здоров’я людини.

Зараз бетон вважається естетичним і екологічно сприятливим матеріалом, який не завдає значної шкоди довкіллю. Бетон – це не лише матеріал для фундаменту, з нього будують споруди, дороги, роблять предмети інтер’єру і ландшафтного дизайну. Будинки з бетону не нагріваються влітку і не втрачають тепло взимку. Він дозволяє економити на опаленні, вентиляції та освітленні в будинках, кондиціонуванні приміщень, дозволяючи зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Бетон дозволяє створити найбільш сприятливе середовище в приміщенні. На жаль, багато офісних приміщень продовжують будувати з матеріалів, які не відповідають екологічним нормам, в зв’язку з чим у персоналу виникають значні проблеми зі здоров’ям. Це завдає компаніям суттєвих збитків. І навпаки, в бетонних будинках люди почуваються набагато краще, а їх продуктивність зростає на 5-15%.

Цей матеріал має й інші цінні якості: його компоненти легко дістати, просто виготовити та доставити. Нещодавно у США були проведені дослідження, які доводять, що при русі бетонними дорогами транспорт витрачає на 11% менше палива, аніж при їзді по асфальту. Бетонні покриття здатні відбивати світло, таким чином, що на освітлення вулиць можна витрачати на 27% менше електроенергії. Так, німецька компанія Heidelberg Cement винайшла пористий бетон, котрий дозволяє знизити рівень шуму в місті на 3-5 децибел. Також бетонні конструкції не лише безпечні для здоров’я людини, вони навіть захищають її. Завдяки сучасним технологіям, в бетонні суміші почали додавати особливі добавки, які дозволяють протистояти проникненню в конструкції небезпечних для здоров’я хлоридів. Саме тому його можна з повним правом назвати екологічний бетон.

Екологічний бетон: незамінний не лише на Землі, а й в космосі.

Сучасні дослідження дозволяють зробити бетон волого та пилюко відштовхуючим. Також він може сам очищатися та ущільнюватись. Це зіграло важливу роль при будівництві великих промислових споруд у великих мегаполісах. Бетон зі своєю доступністю та екологічністю в наш час займає більшу частину в усіх спорудах, при цьому його все частіше починають застосовувати не лише на Землі, а й в космосі. Вчені виявили на Місяці такі бетонні суміші, як воду та пісок. В Американському інституті бетону вже давно існує комітет з місячного бетону. Станом на сьогодні він повністю відповідає всім технічним вимогам. Його міцність та довговічність перевірені роками. З естетичної точки зору бетон дозволяє створювати архітектуру будь-яких форм, кольорів та відтінків.

Більше цікавого чтива знайдете тут

А якщо Ви хочете зробити дизайн інтер’єрів чи проект будинку у Львові, чи в будь-якому куточку України, ми можемо Вам з цим допомогти.