Норвезький міст-музей підвищує екологіну грамотність населення

Наприкінці вересня в норвезькому парку скульптур Кістефос відкрили міст через річку, всередині якого розташований приватний музей сучасного мистецтва. Його збудували в рамках проекту BIG за 70 кілометрів від Осло. Міст отримав назву The Twist («Вигин»). Посередині він мовби перекручується, а облицювання фасаду з вузьких алюмінієвих панелей робить споруду схожою на картярський будиночок. Оригінальне об’ємно-просторове рішення продиктоване рельєфом: один берег річки Рансельви, через яку перекинутий міст, нижчий, аніж протилежний. Різнорівнева побудова допомогла впоратися з перепадом висот та об’єднати береги не втручаючись в ландшафт, що дозволило зберегти хитку екологічну рівновагу.

«Коли Ви йдете спершу в музей, а потім в парк скульптур, а після цього додому – це незвичний досвід. Тут Ви проходите через парк, на півдорозі потрапляєте в музей, проходите через нього, а потім продовжуєте прогулянку. Зараз в музеї виставляється оригінальна експозиція, яка спрямована на те, щоб підвищити екологічну грамотність населення», – зазначив директор BIG Б’ярке Інгельс.

За його словами, в двох частин споруди не лише різні розміри, але й несхожі характери. Дворівневу південну частину без вікон він називає «інтровертною», а засклену низьку північну, яка завершується терасою, – екстравертною. У відповідності до цього відрізняються й виставкові простори: південна половина призначена для картин, а освітлена природнім світлом північна – для скульптур та інсталяцій.

Найбільша велопарковка світу

Нещодавно в Нідерландах, поряд з залізничним вокзалом Утрехта, відкрили підземну велопарковку на 12 656 місць. Вона стала найбільшою в світі, побивши попередній японський рекорд, який був рівний 9 000 велосипедів. Архітектори нідерландського бюро Ector Hoogstad Architecten, поділили на підземних ярусах пішохідні та велосипедні потоки та передбачили на кожному поверсі сходи, по яких можна вийти в місто, в термінал вокзалу і на платформи до поїздів. Велосипедисти заїжджають всередину по рампі, на яку нанесена навігація. Крім того розробники створили мобільний додаток, який показує, де є вільні місця, а згодом допомагає без проблем знайти свій ровер та сплатити кошти за стоянку. На території парковки також є ремонтна майстерня й служба прокату велосипедів. Зверху її виділили великим навісом в формі сот, який композиційно об’єднав вокзал та сусідній торговий центр.

Парковка призначена й для його відвідувачів, але в першу чергу вона розрахована на тих, хто залишає свої ровери, щоб пересісти на приміські поїзди. Щодня в центральну частину Утрехта виїжджають більше 125 000 велосипедистів, тобто, майже третина населення міста. Нідерланди – єдина країна, в якій велосипедистів більше, ніж людей: на 17,8 Homo sapiens тут припадає 22,5 мільйона роверів. Як кажуть статистика, знає все. В Нідерландах підрахували, що чим вищий рівень освіти та прибутку мешканця Голландії, тим частіше він заміняє автомобіль ровером. Так, в цій країні 50% людей, які не мають вищої освіти, під час своїх поїздок роблять ставку на автомобіль, а ось серед власників університетських дипломів цей показник сягає лише 28%. На жаль, українцям вкрай непросто прищепити таку екологічну свідомість.

Більше цікавого чтива знайдете тут

А якщо Ви хочете зробити дизайн інтер’єрів чи проект будинку у Львові, чи в будь-якому куточку України, ми можемо Вам з цим допомогти.