«Мій клієнт нікуди не спішить».

Одним з найтриваліших та найвідоміших довгобудів світу є головний символ Барселони – Саграда Фамілія. Його почали споруджувати в 1882 році, а планують закінчити лише в 2026. Коли геніального архітектора Антоніо Гауді 100 років тому підганяли, щоб він якомога швидше закінчив домівку Всевишнього, він віджартовувався: «Мій клієнт нікуди не спішить».

Поки смерть не розлучить нас.

У 1995 році англійський фермер Вінстон Хауз, після смерті дружини, з якою він прожив 33 роки, вирішив вшанувати її пам’ять в оригінальний спосіб. Він викорчував дубовий ліс так, щоб той з висоти пташиного польоту нагадував серце.

Вітер врятував життя самогубиці.

В 1979 році американка Ельвіта Адамс вирішила покінчити життя самогубством, вистрибнувши з 86 поверху Емпайр-стейт-білдінг. Однак сильний вітер задув її назад до споруди, і вона приземлилася на карниз 85 поверху. Ельвіта відбулася лише переломом стегна.

Найменший хмарочос

У 1912 році поряд з американським містечком Вічита-Фолс знайшли нафту, що забезпечило йому величезне зростання населення та економічне процвітання. Очевидно, що в місті почало не вистачати офісних приміщень, і інженер МакМехон задумав будівництво хмарочоса висотою в 480 футів (близько 146 метрів). Він навіть знайшов інвесторів, готових виділити кошти для реалізації цього проекту.

Щоправда, в контракті на будівництво висота була вказана не в футах, а в дюймах, чого замовники не помітили. Замість 146-метрового гіганта МакМехон отримав 12-метрового карлика. Інвесторам, попри всі зусилля, не вдалося добитися правди в суді. Зараз будиночок МакМехона називають найменшим хмарочосом в світі.

Хитрі архітектори Крайслер-білдінг.

У Нью-Йорку 1920-х років будувалося багато хмарочосів, і кілька споруд претендували на звання найвищої споруди світу. Так, одним з них був хмарочос на Уолл-стріт, 40, будівельники якого незадовго до початку робіт змінили проект і вирвалися вперед в змаганні метрів. Тоді архітектори Крайслер-білдінг вдалися до хитрощів, таємно сконструювавши всередині споруди, яка будувалася, шпиль висотою 38 метрів. Операція по його встановленню тривала лише півтори години. Суперники виявилися не готові до такого ходу конем, а кінцева висота в 319 метрів дозволила Крайслер-білдінг перегнати не лише всі хмарочоси NYC, а й Ейфелеву вежу, яка до того була найвищою спорудою світу.

Більше цікавого чтива знайдете тут

Якщо Ви хочете зробити дизайн інтер’єру у Львові чи в будь-якому куточку України, ми можемо Вам з цим допомогти.

Клієнт – наш головний партнер.