Обід на хмарочосі

У 1932 році Чарльзом Клайдом Ебетсом була зроблена одна з кращих світлин, присвячених будівельній справі. Відома вона під двома назвами: «Обід на хмарочосі» та «Нью-йоркські робітники, які обідають поперечній балці». На фото можна побачити 11 будівельників, які займаються повсякденними справами: читають газети, їдять, палять, п’ють віскі. І це все відбувається на висоті більше, ніж в 200 метрів під час будівництва «Дженерал Електрик Білдінг» (хоча, справедливості ради, на той час проект будинку ще називався «Ар-Сі-Ей-Білдінг» і був перейменований лише у 1986р.)

Потворна Ейфелева вежа

Знаменитий французький письменник Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Він вважав, що вона спотворює Париж. За словами Мопассана, йому навіть довелося покинути столицю через неї: «Я поїхав з Парижа, тому що Ейфелева вежа мені страшенно набридла. Її не лише можна побачити з будь-якого куточка міста, вона трапляється Вам на кожному кроці: вежа зроблена з усіх можливих матеріалів та переслідує Вас з всіх вітрин, наче настирливий, болісний кошмар». Попри те, що Мопассан підписував численні петиції, щоб знести «потвору», він постійно обідав в ресторані «Жуль Верн» на першому поверсі Ейфелевої вежі. Письменник так пояснював цю невідповідність: «Це єдине місце в Парижі, звідки я не бачу це страхіття».

Позбутися прокляття

В американському місті Сан-Хосе розташований загадковий дім Вінчестерів. Проект будинку особисто придумала дружина збройного магната Сара, щоб позбутися прокляття, яке переслідувало їх рід за тисячі смертей, завданих зброєю покійного чоловіка. За задумом вдови, якщо будинок відвідають душі вбитих з метою помсти, вони заблудяться і не зможуть знайти її. В будинку безліч дверей, які відкриваються в стіни та просто на вулицю з верхніх поверхів. Також тут є сходи, які впираються в стелю й вікна, розміщені в підлозі.

Євро-архітектура

На лицьовому боці банкнот євро зображені ворота і вікна, а на зворотній – мости. Це не фотографії реальних об’єктів, а просто схематичні ілюстрації в різних архітектурних стилях. Кожна купюра присвячена певному стилю, наприклад, 20 євро – готиці, а 100 євро – бароко і рококо. Однак в 2011 році при будівництві житлового комплексу в нідерландському місті Спейкеніссе архітектор Робін Стам відтворив всі 7 мостів з купюр, використавши кольоровий бетон.

Більше цікавого чтива знайдете тут

А якщо Ви хочете зробити дизайн інтер’єру чи проект будинку у Львові чи в будь-якому куточку України, ми можемо Вам з цим допомогти.