Кухня – це місце, де ми проводимо чи не найбільше з нашого домашнього часу… Тому оригінальні ідеї для кухні нині займають все більше місця в думках та бажаннях наших клієнтів. До прикладу, сам дизайн кухні у 2020 році у нас замовляли близько десяти разів ) щоправда, після ремонту на кухні Клієнт звертається до нас по дизайн цілої квартири, і від цього стартує вже повноцінний дизайн інтер’єру.
Основою будь-якого дизайну кухні є ергономічність і функціональність. Дизайнер враховує ці показники та спирається на них при розробленні проекту кухні. Тож, важливо ще до самого ремонту правильно і комфортно її організувати. На другому етапі в нас стоїть саме приміщення – чи це відкритий простір, кухня-ніша чи окрема кухня. Є також варіанти кухонь-лоджій, кухонь з виходом на балкон, обов’язково звертаємо увагу на дизайн кухні з вікном – якщо є гарний краєвид, повертаємо кухню так, щоб око людини, яка перебуває в кухні, максимально насолоджувалось та відпочивало, споглядаючи на світ через вікно. Всі ці ідеї кухні ми розглядаємо із замовником та обираємо найоптимальніший.
Останній етап, з яким потрібно визначитись до ремонту, це стиль, який до душі замовнику. Для визначення стилю, у якому будемо проектувати, ми проводимо опитування та роботу з аналогами. Під час опитування збираємо інформацію від Клієнта стосовно його побажань оформлення кухні – кольорових уподобань, варіантів декору, оформлення і стилю меблів і навіть дизайну стелі. Можливо, він хоче бачити якийсь конкретний стиль кухні, або ж відобразити особливі події життя родини, розмістити там особливі предмети інтер’єру тощо.
Робота з аналогами передбачає ретельний підбір та аналіз уже наявних реалізованих об’єктів – наших та за кордоном – з метою кращого відчуття побажань та настроїв замовника. В результаті відбираємо такі варіанти ремонту кухні, які ми зможемо обрати з-поміж усіх наших можливостей – а саме комбінації площі, функціональності приміщення, зонування кухні та ергономічності.
Основною особливістю кухні в особняку є те, що вона має бути ще на етапі архітектурного проекту правильно запроектована, з набором всіх необхідних приладів. Також важливою складовою є наявність невеликої комори для морозильної камери, консервацій чи іншого інвентарю. Адже саме у приватному будинку найкраще відчувається рука архітектора, його досвідченість та вміння поєднати практичне з красивим.
Тут і в дизайнера кухні є значно більше можливостей. Так, у сімей, які живуть в кілька поколінь, кухня взагалі може зайняти центральне місце і від неї вже буде відштовхуватись дизайнер у подальших планувальних рішеннях.
Дизайн кухні в приватному будинку – це завжди співпраця архітектора, дизайнера та самого замовника. На перетині їхніх поглядів, смаків, думок, знань, вмінь та навичок і створюється особлива та неповторна у кожному випадку кухня в приватному будинку.
Поговоримо про дизайн кухні в селі.
Сільським кухням притаманний більше стиль кантрі, скандинавський та традиційний. Але з кожним роком дизайн кухні в селі осучаснюється, стає більш мінімалістичний та практичний. Тож, сільське оформлення кухні таки користується зараз значно меншим попитом. Проте, кілька разів наш дизайнер отримував замовлення кухні у такому стилі і майже завжди це було пов’язано зі способом життя клієнта. Люди середнього віку, які мають колекції побутових предметів, або певних продуктів, напоїв і хочуть їх розмістити для огляду, які полюбляють незвичні страви – наприклад, готують в пічці – замовляють такий дизайн кухні. Прилади та інше наповнення кухні підбирається індивідуально, іноді виготовляється під самого замовника (різні види декорів, мурування печі тощо).
Найчастіше у дизайні основним стає ремонт кухні у квартирі. На відміну від окремих будинків, ми маємо справу із вже збудованим житлом, тож тут важливо врахувати всі існуючі комунікації та прилади. Часто неграмотне розташування котла і лічильника, як часто в нас буває, може кардинально зіпсувати вигляд кухні. Важливо їх правильно, згідно діючих норм, задекорувати. Також важливу роль відіграє дизайн стелі в кухні, так як часто там теж доводиться “маскувати” недоліки планування та огріхи будівельника.
Розробляючи дизайн маленької кухні, необхідно відповідально підійти до цього процесу, так як кухня несе в собі багато функцій – це і зберігання їжі, і приготування, і зберігання кухонного інвентарю, частіше це навіть місце прийому гостей.
Важливим нюансом залишається той момент, що в такому компактному приміщенні все одно має бути достатньо місця для зберігання всього необхідного. Але в той самий час, а особливо коли ми виконуємо дизайн дуже маленької кухні, головне залишити, чи віднайти, створити заново відчуття простору, не навантажуючи приміщення великою кількістю шаф, меблів, поличок тощо.
Перед тим, як приступити до цього процесу, проаналізуйте обов’язково свій стиль життя, можливо Ви з тих людей, хто не охоче готує вдома, або ж робить це рідко, тоді в цьому випадку для Вас є підходящий варіант плиток на дві конфорки. Цей прийом допоможе Вам раціонально використати площу.
Наступний прийом – проектування кухні без верхніх шафок. Чому? Все дуже просто, одразу з’явиться відчуття легкості, а зникне – нагромадження.
Щоб маленька кухня лишалася у будь-якому випадку функціональною та мала багато місць для зберігання, використовуйте наступні фішки при проектуванні, наприклад, функціональний фартух.
Для цього достатньо зробити глибшою робочу зону і все необхідне заховати за фасадами, або ж лишити відкриті полиці, відповідно до того, яка стилістика Вашого житла.
Використовуйте кожен куточок, кожен сантиметр кухні, бо навіть в цоколі можливо організувати місце для зберігання сковорідок чи іншого посуду, або якщо Ви справжній поціновувачів вина, то це місце стане гідною хованкою.
Якщо приміщення дозволяє за своїми габаритами спроектувати прямолінійну кухню, без вагань робіть її саме такою. За допомогою кольорів, фактур і текстур Ви досягнете гідного результату і тоді кухня точно стане причиною Вашої гордості. Наш дизайнер допоможе вам це все вдало обіграти та використати кожен сантиметр площі.
Ідея кухні студії з кожним роком стає все більш популярною. Тут можна втілити багато цікавих дизайнерських рішень. Наприклад острів з варильною поверхнею і барним столом, чи обідній стіл який примикається до острівної робочої зони. Через швидкі темпи життя, клієнти часто передбачають в кухні студії і зону кабінету чи зону відповідно до хобі, щоб бути ще ближчим до сім’ї.
Тут немає конкретних законів, головне щоб все було гармонійно і комфортно. НЕ слід робити кухню в яскравих “чистих” тонах. Віддавайте перевагу приглушеним природним відтінкам. Щоб не стати заручником вчорашньої моди, невдалої монохромності і просто заощадити площу, і отримати красиву кухню, консультуйтесь не лише з виробниками меблів, а й з іншими фахівцями, щоб мати змогу оглянути модні кольори кухонь, побачити кольорову гаму, яка включає сучасні кольори кухні.
Досить популярним є оливковий колір стін на кухні, гарно комбінується з текстурою дерева чи бетону, молочним чи морквяними відтінками. Теж тут важливо не переборщити з кольорами, адже акцентним кольором буде оливковий. Іноді зустрічається також зелений колір стін на кухні, який, за дослідженнями, приглушує апетит і робить атмосферу більш пригніченою, не такою приємною, яка не дозволяє розслабитись та почати комунікувати.
Біла кухня – це завжди відчуття вишуканості, чистоти і легкості. Така кухня гарно поєднується з деревом (заміський будинок, скандинавський стиль, лофт), з золотом (класичний стиль, сучасна класика) та з іншими кольорами та текстурами (мінімалізм).
Використовуючи глянцеві поверхні можна досягнути ефекту світлого приміщення, адже білий колір має найбільший коефіцієнт відбиття світла. Тому така кухня є актуальною насамперед для невеликих приміщень або таких, куди сонячного світла потрапляє недостатньо.
Якщо Ви щасливий власник великих площин з високими стелями, то можете з легкістю використовувати поєднання білої кухні і дерев’яної стелі. Це створить затишок, комфорт і надасть більше тепла Вашій світлій кухні.
Коли душа бажає цікавих рішень з кольорами, але щоб в той самий час кухня залишалася стриманою, на допомогу приходить дизайн кухні в чорно-білих тонах. Поєднання чорного і білого відображається у найцікавіших варіантах. Це можуть бути різні конфігурації шаф (знизу чорні, зверху білі), поєднання різних фактурних рішень (якщо більш фактурною і рельєфною поверхнею буде саме чорна – Ваша кухня виглядатиме набагато дорожче), або повністю біла кухня, але вже чорний колір виступатиме акцентом в певних деталях: лініях, сантехніці, світильниках, підлоговому покритті або ж в оформленні робочої зони. В останньому випадку, чорний колір надасть Вашому дизайну більше глибини, чіткості, графічності. Висновок можна зробити один – дизайн чорно-білої кухні – для сміливих людей з вишуканим смаком.
А якщо не чорний? – скажете Ви, – щось більш нейтральне хочемо, але щоб так само вишукано.
Тоді однозначно сірий! Він ідеально вписується в класичний стиль, неважливо який це буде відтінок сірого – світлий чи ближче до графітового, в поєднанні з білим це буде фантастично.
А якщо Ви фанат мінімалізму, але монохромний дизайн для Вас занадто скучно, то за допомогою сірого можна внести цікавість у білу кухню. Сьогодні світ дизайну пропонує безліч цікавих рішень, а вже кожен індивідуально обирає те, що до вподоби, починаючи від декорування фартуху сірою плиткою, використовуючи досить популярне терраццо і закінчуючи мінімалістичним, але таким виразним мікроцементом.
Вибір за Вами!
Якщо Ви однозначний відвага, не боїтеся темних відтінків в житлових приміщеннях, любите вишуканість, або графічність, то чорна кухня стане цікавим акцентом у Вашому помешканні.
Звичайно, треба з розумом підійти до підбору матеріалів, так як залежно від фактур фасадів та від їхньої природи походження залежатиме важкість процесу прибирання.
Якщо кухня повністю чорна, але хочеться більше легкості і витонченності, можна оформити фасади верхніх шаф з скляними вставками. І тоді верх кухні стане в рази легшим для сприйняття.
Але не забувайте про те, що на кухні має бути багато світла і якщо Ваша за дизайном повністю чорна, то його заздалегідь потрібно спроектувати трохи більше.