Відвертий та сміливий стиль лофт важко сплутати з будь-яким іншим дизайном інтер’єру. він впізнається відразу з-поміж багатьох концепцій оформлення власної квартири чи будинку. Приміщення оформлене в стилі лофт, на перший погляд, нагадуватиме закинуту фабрику або якусь майстерню. Якщо ви маєте такий нестандартний “майданчик” для творчості, то сміливо обирайте ідеї цього дизайну для його прикрашання.
Але отак відразу можна й розгубитись в різноманітті елементів, які створюють інтер’єр лофт. Яким би простим він не здавався, але й у ньому потрібна скрупульозність та уважність до деталей.
Зародження цього дизайну припадає на 40-50-ті роки 20 століття. В той період в Америці почали зростати ціни на земельні ділянки, а тому, поступово, всі власники виробництв та різноманітних ремесел переносили свої потужності за місто чи на його околиці.
Багато фабричних та заводських приміщень, простими словами, почали пустувати. Вони втратили свою цінність і напрям. Саме тому, власники намагались продати їх принаймні за якісь нещасні кошти. Але знайшлись й більш винахідливі бізнесмени.
Деякі почали здавати в оренду такі місця для малозабезпечених громадян. Бо все-таки, хто захоче жити в ангарній кімнаті з голими стінами з цегли? Коли навколо помітні всілякі дроти та труби від необхідних комунікацій. Нові орендарі й власники поспішали облаштувати свої “квартири” й “будинки” хоч би як. Кухня, вітальня, спальня – кімнати, які немов злились воєдино. Адже те, що колись було фабрикою та де панувало життя, не мало жодних перегородок та додаткових стін всередині приміщення.
Як не старайся, але колишні елементи все ж нагадували про істинне призначення таки будівель. А в поєднанні з новим “подихом”, таким як домашні меблідодаткової, ці житла виглядали доволі цікаво та своєрідно.
Модники Нью-Йорка швидко розгледіли в цьому щось нове й неповторне й ринулись заселяти колишні майстерні й приміщення після складів.
Художники, музиканти й митці з усією фантазією, що була їм притаманна обживались у великому просторі, де не має жодної перегородки чи додаткової стіни. Вони не чіпали дерев’яних ферм та балок, які знаходились під стелею. Нові власники квартир навіть не бажали зрізати каналізаційні труби від комунікацій, а величезні заводські вікна лишались без прикрас у вигляді штор чи тюлю.
Митці бачили в цьому вільний, непродуманий стиль, що має свій унікальний шарм. В таких будинках вони почувались вільними й незалежними від нав’язливої класики та правил в облаштуванні свого затишного житла.
Після Америки криза наздогнала і європейські країни. Так само як і в США, тут великі заводи й підприємства поступово переїжджали з центру міста на окраїну. Але в Європі відразу дійшли до думки, щоб зробити з них квартири й будинки для пересічних жителів міст.
Американська ідея переоблаштування заводів і фабрик під житла захопила своїх фанатів і на європейському континенті. Тут лофт почав розвиватись саме як стиль. Люди потроху переоблаштовували й звичайні будинки в індустріальний напрям. Так, деяким навіть не потрібно було для цього купувати ціле приміщення будь-якої майстерні. Мешканці бачили лофт в усьому навколо і без прив’язки до того, чи це місце було колись заводом.
Вже на постійній основі лофт закріпився тоді, коли багаті й забезпечені особи, а також аристократична еліта з нуля будували житла та будинки. Вже не потрібно було шукати закинутий завод, адже люди зрозуміли принцип і почали творити самі.
Нові будівлі зводились просторими, вони мали грандіозні вікна й там не було жодних стін. Замість того, щоб приховати комунікації та трубі, їх навпаки виводили назовні. Навіть, якщо нові власники й могли їх вбудувати в стіну, вони просто того не хотіли.
Мінімалізм у поєднанні з характерними грубими рисами самого приміщення й заклав основи “бази” лофту.
Дизайн у стилі лофт характерний не лише наявністю великогабаритного приміщення з виразними цегляними стінами. Тут також необхідна правильна кольорова палітра, план щодо розміщення меблів, особливе декорування й обробка стін.
Щоб наперед забезпечити собі вдалий проект в індустріальному стилі, варто дотримуватись наступних принципів у його плануванні та втіленні:
Як не дивно, але у цього стилю є різноманітні напрямки:
Дизайн квартири чи будинку в стилі лофт має своїх фанатів і прихильників по всьому світу. Він вражає своєю свободою та самобутністю. Це той випадок, коли “скрутні часи” для суспільства дали новий поштовх у його розвитку та еволюції затишку для кожного з нас.
Приклади оформлення інтер’єру в стилі лофт від дизайнерського бюро “Конструктив”: