Скандинавський стиль в інтер’єрі – це, на даний момент, один з найпопулярніших стилів у світі. Його естетика обумовлена особливостями розташування країн, у яких цей стиль з’явився, та їх природними умовами. Концепція стилю – наповнення простору світлом та повітрям. Також його відмінною особливістю є легкість та природність. І це не випадковість – скандинавський стиль в інтер’єрі спирається на велику кількість світла та яскраву палітру кольорів і відображає гармонію людини з природою.
У 80-тих роках ХIХ століття дизайнери осучаснили скандинавський стиль в інтер’єрі, щоб зробити його більш функціональним. Переваги скандинавського стилю в дизайні були представлені на виставці у Стокгольмі у 1930 році. Трохи пізніше, у 1950 роках “Скандинавський стиль в інтер’єрі” з’явився у літературі як термін. Це сталося після дизайнерських виставок у США.
Основою скандинавського стилю є: натуральні матеріали, функціональність. У ньому одночасно з’єднані і суворість, і витонченість, і легкість. Це дизайн, виконаний у яскравих натуральних тонах, який випромінює спокій, доброту та порядок.
В наш час Скандинавський стиль представлений двома напрямками:
Стиль бере основу в інтер’єрах Швеції XVIII-ХIХ століття. Це у своєму роді палацова класика. Такий тип відтворює суворість та виділяє грошовий статус господарів.
Цей напрямок поєднує в собі простоту, функціональність, м’якість та витонченість. Тут відсутні старомодні картини в золотих рамах та громіздкі меблі. Візиткою стилю є відсутність усього зайвого та ретельна продуманість.
Функціональність з мінімалізмом. В інтер’єрі немає нічого зайвого. Декору та деталей мінімум, меблі лише найбільш необхідні. Цікаво, що при цьому обстановка не видається пустою. На перший погляд декоративний предмет в стилі сканді має приховане практичне значення;
Багато світла. Щоб промені світла проникали в приміщення, вікна часто роблять великими та доповнюють їх світлою тюлю та легкими шторами;
Меблі простої форми, легкі, практичні та елегантні. Популярними є великі полиці та стелажі, на які можна покласти речі, щоб ще більше зекономити простір. Форма меблів – прямокутна чи трішки заокруглена. Вона поєднується з меблями корпусного типу. Скандинавські предмети інтер’єру ставлять так, щоб вони займали мінімум площі;
Основні кольори стилю – білий, бежевий, голубий, срібно-сірий, приглушені відтінки жовтого. Однак домінуючим є білий колір. В якості вкраплень можна використовувати й яскраві тони, які додадуть родзинку в стриману обстановку;
Візерунки або відсутні, або ж вони нейтрального характеру;
На підлозі переважають теплі м’які килими та шкури тварин;
Перевага надається натуральним і екологічно чистим матеріалам – дерево, камінь, гіпсова штукатурка;
В якості текстилю найчастіше використовуються бавовна, льон та шерсть. Аксесуарами часто виступають освітлювальні прилади: торшери, бра, настільні лампи. Також задіюються дзеркала без масивних рам.
В даному проекті ми реалізували затишний інтер’єр дворівневого відкритого простору. Головний акцент в дизайні зроблено на каркасі дерев’яних конструкцій та 3D панелі у вигляді цеглинок. Металеві елементи на сходах та лампи над столом гармонійно комбінуються з геометричною плиткою в зоні кухні. Тепла гама відтінків стає ще теплішою разом з розпаленою топкою, що в кутку кімнати. Подаємо фото двох різних варіантів дизайну.
Якщо Вам не дає спокійно спати питання: «До кого звернутися за розробкою цікавого та оригінального дизайну?», ми допоможемо Вам вирішити цю проблему, адже Клієнт – наш головний партнер.
Скандинавський стиль в інтер’єрі набуває популярності у замовників та дизайнерів. Оформлення будинку в скандинавському стилі якнайбільше відповідає духові часу. Скандинавський стиль в дизайні дає простір, забезпечує функціонал та дозволяє відпочинок – те, чого недостач сучасній людині.
В тренді 2021 року – нейтральна палітра без яскравих контрастів. Сучасна людина проводить в оселі надто багато часу. Тому велика кількість контрастних елементів «дратує» психіку, підсвідомо викликає негативні почуття.
Скандинавський стиль в дизайні 2021 займає одне с перших місць, разом с хай-теком, мінімалізмом і лофтом. Найпопулярніші кольори сезону – білий, бежевий, сірий, світло-жовтий, світло-кавовий. Це власне ті барви, на яких грунтується скандинавський декор.
Ще одна особливість 2021 року – натуральні матеріали та меблі з дерева. Ми стали більше проводити часу вдома. Тому вимоги до домашнього комфорту та гарного настрою стали віще. Для зручного користування потрібні дерев’яні ліжка, стільці, столи.
Для скандинавського стиля не важливий розмір вашого приміщення. Звісна річ, якщо ваш будинок ще не має внутрішніх перегородок. Або якщо ви можете пересувати внутрішні стіни, як вам подобається – тоді можна створи розкішний простір. Але навіть якщо ваша будівля невеличка, або ви проживаєте в багатоквартирному будинку – можна створити невеличку Скандинавію в ваших кімнатах.
Скандинавський стиль у квартирі дає можливість збільшити кількість природного освітлення. Для цього в кімнатах та приміщеннях відмовляються від традиційних штор. На вікнах можна встановити жалюзі або ролетні конструкції. При необхідності – їх можна опустити на вікно. Але більшу частину дня віконні отвори в стінах – відкриті для проходу сонячного світла в приміщення.
Дизайн квартири в скандинавському стилі обов’язково зонує простір. Це важливо для невеличких приміщень. Зонування дозволяє грамотно розподілити площу і використовувати її з максимальною користю.
Дизайн будинку в скандинавському стилі дає простір фантазії. Є площа, яку можна зайняти меблями. Є вільний простір. Тому дизайнери будинків «під Скандинавію» пропонують зручні функціональні меблеві предмети для обставляння кухонь, гостиних, спальних кімнат.
Особливість меблювання в скандинавському інтер’єрі – чіткі геометричні лінії. Шафи та полиці мають точні прямокутні форми. Але для розмаїття можна та вітається використання окремих плетених предметів, меблів. Наприклад, крісел-гойдалок, стільців, кухонного кошика, сплетеного із лози.